iranzamin22.ir معرفی آزمون UTEPT - آزمون زبان عمومی دانشگاه تهران
خانه / آزمون UTEPT / معرفی آزمون / معرفی آزمون UTEPT – آزمون زبان عمومی دانشگاه تهران

معرفی آزمون UTEPT – آزمون زبان عمومی دانشگاه تهران

معرفی آزمون UTEPT

معرفی آزمون UTEPT – آزمون زبان عمومی دانشگاه تهران

آزمون UTEPT چیست؟

آزمون UTEPT مخفف عبارت University of Tehran’s English Proficiency Test می باشد. این آزمون با نام زبان عمومی دانشگاه تهران یا آزمون تافل زبان دانشگاه تهران نیز شناخته میشود.

مرکز آزمون زبان عمومی دانشگاه، مسئوليت برگزاری آزمون زبان عمومی که شرط کافی برای پذیرفته شدگان در آزمون دکتری تخصصی دانشگاه می باشد، را بر عهده دارد. اين مرکز از يک طرف مجری سياست ها و آيين نامه های ارسالی از جانب معاونت آموزشی و  تحصيلات تکميلی دانشگاه تهران بوده و از طرف ديگر زيرمجموعه دانشکده زبان‌ها و ادبيات خارجی می باشد.

مرکز آزمون زبان عمومی دانشگاه تهران جهت ايجاد تسهيلات برای داوطلبان آزمون دکتری تخصصی، اقدام به برگزاری  آزمون در سال کرده است که تاريخ دقيق آنها در ابتدای سال در سامانه ثبت نام آزمون زبان عمومي دانشگاه تهران درج می شود.

آزمون UTEPT در ماههای زوج یعنی مجموعا ۶ بار در سال برگزار می گردد و مدرک آن توسط دانشگاه تهران و برخی از دیگر دانشگاه های زیر نظر وزارت علوم از جمله دانشگاه خوارزمی، دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه اصفهان، دانشگاه مازندران و… مورد قبول است.

نمره قبولی در آزمون زبان عمومی دانشگاه تهران UTEPT نمره 60 از 100 و براي رشته هاي زبان و ادبيات فارسی، زبان و ادبيات عرب، فقه و مبانی حقوق اسلامی، علوم قرآن و حديث، مدرسی معارف اسلامی و فقه شافعی 50 از 100 می باشد. (برای سوالات نمرة منفی در نظر گرفته نمی شود)

نمره قبولی در آزمون زبان عمومی دانشگاه تهران مورد تاييد اکثر دانشگاه های تهران و شهرستان ها می باشد. نمره قبولی در آزمون UTEPT از تاريخ برگزاری آزمون تا دو سال بعد از آن معتبر می باشد.

ساختار آزمون UTEPT:

اين آزمون در سطح آزمون تافل طراحی شده است و شامل 100 سوال چهارگزينه‌ای می باشد. از اين تعداد، 30 سوال به گرامر و دستور زبان،‌ 35 سوال به واژه و معنای كلمات و 35 سوال به درك مطلب اختصاص می‌يابد.

تقویم زمانی برگزاری آزمون زبان عمومی دانشگاه تهران:

تاریخ شروع ثبت نام زمان برگزاری آزمون تاریخ اعلام نتایج
8 فروردین 98 13 اردیبهشت 98 20 اردیبهشت 98
7 خرداد 98 7 تیر 98 14 تیر 98
11 مرداد 98 8 شهریور 98 15 شهریور 98
20 مهر 98 17 آبان 98 24 آبان 98
15 آذر 98 13 دی 98 20 دی 98
18 بهمن 98 16 اسفند 98 23 اسفند 98

منابع آزمون UTEPT:..

TOEFL Preparation KIT-

Barron’s Barron’s- How- to- Prepare- for the TOEFL- 11th Edition-

 Longman- Complete- Course- for- the TOEFL-

۵۰۴ Essential Words For Toefl-

English Grammar-Betty Azar-

 ۴۰۰ Must-have-words-for-the-TOEFL-

 Passages books-

دانلود منابع آزمون UTEPT

آزمون زبان عمومي فرانسه نیز شامل 100 سوال می باشد. اين آزمون جهت ارزيابي مهارت هاي زبان فرانسه ارزيابي شده است و منابع آن عبارتند از:

Nouvelle Grammaire du français (Cours de civilisation française de la Sorbonne) Hachette+
exercices niveau supérieur 1
Niveau supérieur  2
Vocabulaire progressif du français Niveau a

راهنمای ثبت نام آزمون UTEPT:

1- ابتدا وارد صفحه ثبت نام (http://ltc.ut.ac.ir/ApplicantManager/Register) شوید.

2- مشخصات فردی خود را به طور کامل و به فارسی درج نمایید.

3- در صورت داشتن ملیت ایرانی، قسمت کد ملی را می بایست پر کرده (توجه: اعداد كد ملي را بدون خط تيره و به صورت پشت سرهم وارد نماييد.)، و در غیر این صورت شماره گذرنامه خود را درج نمایید.

4- در صورتی که نیاز به منشی دارید و یا چپ دست هستید دقت کنید که گزینه های مورد نظر را علامت گذاری نمایید.

5- در صورتی که دانشجوی دکتری دانشگاه تهران هستید، شماره دانشجویی خود را به صورت دقیق وارد نمایید.

6- عکس خود را در سایز 3 در 4، با پسوند jpg و حداکثر حجم 70 کیلوبایت در سایت آپلود نمایید.

7- پس از پایان دکمه نمایش مشخصات را زده، و دوباره اطلاعات را مرور کنید و سپس در صورت عدم نیاز به تغییر کلید ثبت را بزنید.

8- پس از ثبت به پست الکترونیک شما (دقت کنید پست الکترونیک را صحیح وارد نمایید، در صورت ناصحیح بودن هیچ ارسالی از طرف ما نخواهید داشت) نام کاربری و پسورد ارسال خواهد شد.

9-واریز شهریه به صورت الکترونیکی است و شما نیاز به واریز فیش نخواهید داشت.

10- دقت کنید که بعد از ورود به صفحه پرداخت بانک و انجام مراحل پرداخت به هیچ عنوان از دکمه های back  یا refresh  استفاده نکنید. پرداخت شما زمانی کامل است که شما به صورت خودکار به صفحه سامانه بازگردانده شوید و کد پیگیری که با رنگ قرمز به شما نشاده داده می شود را مشاهده نمایید.

11- حداكثر تا 1 روز كاري بعد از ثبت نام شما، تایید بانکی پرداخت شما انجام خواهد شد در نتیجه تا يك روز بعد از ثبت نام شما، در قسمت آزمون های ثبت شده در فایل شخصی شما، تایید پرداخت شما به صورت در دست بررسی نمایش داده می شود و جای نگرانی نیست. ولي پس از آن در صورتي كه “در دست بررسي” به “بله” تغيير نيافت. حتما پرداخت شما دچار مشكل است و بايد با مركز آزمون تماس بگيريد.

12- پس از تایید مدارک ارسالی شما توسط مرکز آزمون، در تاریخ اعلام شده می توانید کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایید.

13- برای ورود به جلسه حتما باید پرینت کارت و اصل کارت ملی خود را به همراه داشته باشید.

14- یک ساعت قبل از شروع آزمون در مکان اعلام شده توسط مرکز آزمون حضور داشته باشید.

در صورت داشتن هرگونه سوالی در مورد آزمون زبان عمومی دانشگاه تهران UTEPT ، میتوانید به نشانی utept@ut.ac.ir ارسال نماييد.

 

مطلب زیر را نیز مشاهده کنید:

نمونه سؤالات آزمون UTEPT

 

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
معرفی آزمون UTEPT - آزمون زبان عمومی دانشگاه تهران آزمون UTEPT چیست؟ آزمون UTEPT مخفف عبارت University of Tehran’s English Proficiency Test می باشد. این آزمون با نام زبان عمومی دانشگاه تهران یا آزمون تافل زبان دانشگاه تهران نیز شناخته میشود. مرکز آزمون زبان عمومی دانشگاه، مسئوليت برگزاری آزمون زبان عمومی که شرط کافی برای پذیرفته شدگان در آزمون دکتری تخصصی دانشگاه می باشد، را بر عهده دارد. اين مرکز از يک طرف مجری سياست ها و آيين نامه های ارسالی از جانب معاونت آموزشی و  تحصيلات تکميلی دانشگاه تهران بوده و از طرف ديگر زيرمجموعه دانشکده زبان‌ها و ادبيات خارجی…

بررسی کلی

امتیازبندی 0.22 ( 53 نظرسنجی ها)
بانک تست گرامر زبان انگلیسی
Subscribe
اطلاع از
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
.. iranzamin22.ir