iranzamin22.ir معرفی آزمون تولیمو | Tolimo | آزمون زبان انگلیسی پیشرفته سازمان سنجش آموزش کشور
خانه / آزمون تولیمو / معرفی آزمون تولیمو / معرفی آزمون تولیمو – TOLIMO

معرفی آزمون تولیمو – TOLIMO

معرفی آزمون تولیمو - TOLIMOReviewed by زبان داک on Apr 4Rating: 5.0معرفی آزمون تولیمو | Tolimo | آزمون زبان انگلیسی پیشرفته سازمان سنجش آموزش کشورآزمون تولیمو چیست؟ آزمون تولیمو (TOLIMO) که مخفف The Test of Language by the Iranian Measurement Organization می باشد توسط سازمان سنجش آموزش طراحی و برگزار می گردد. آزمون تولیمو یک آزمون استاندارد جهت سنجش سطح دانش زبان انگلیسی داوطلبان می باشد.
آزمون تولیمو

آزمون تولیمو

معرفی آزمون تولیمو – آزمون زبان انگلیسی پیشرفته سازمان سنجش

آزمون تولیمو چیست؟

آزمون تولیمو (TOLIMO) که مخفف The Test of Language by the Iranian Measurement Organization می باشد توسط سازمان سنجش آموزش طراحی و برگزار می گردد. آزمون تولیمو یک آزمون استاندارد جهت سنجش سطح دانش زبان انگلیسی داوطلبان می باشد.

محدودیت سنی در این آزمون وجود ندارد و افرادی که حداقل دارای دیپلم هستند می توانند در این آزمون شرکت کنند. همچنین محدودیت تعداد دفعات شرکت در آزمون تولیمو وجود ندارد و هر داوطلب می تواند به هر تعداد که می خواهد در این آزمون شرکت کند.

ساختار آزمون:

در جلسه آزمون به هر یک از داوطلبان شرکت کننده در آزمون زبان انگلیسی پیشرفته (TOLIMO) دو دفترچه سوال داده می شود که شامل یک دفترچه تشریحی (دفترچه شماره ۱) و یک دفترچه تستی (دفترچه شماره ۲) می باشد. داوطلبان باید پاسخ سوال تشریحی را در همان دفترچه و سوالات تستی را در پاسخنامه پاسخ بدهند.

 دفترچه شماره ۱:
شاملِ یک سوال تشریحی نوشتاری (Writing) که داوطلب ۳۰ دقیقه فرصت دارد پاسخ را در همان دفترچه سوال بنویسد.

دفترچه شماره ۲:
حاوی ۱۴۰ سوال تستی شامل ساختار و نوشتار زبانی (Structure and written expression)، خواندن و درک مطلب (Reading comprehension) و درک مطلب شفاهی یا شنیداری (Listening comprehension) می باشد که داوطلبان باید طبق زمان بندی زیر به این سوالات پاسخ بدهند:
1- ساختار و نوشتار زبانی (۴۰ سوال و مدت پاسخگویی ۳۰ دقیقه)
2-  خواندن و درک مطلب (۵۰ سوال و مدت پاسخگویی ۵۵ دقیقه)
3- درک مطلب شفاهی (۵۰ سوال و مدت پاسخگویی ۳۵ دقیقه)

تذکر مهم:
– در جلسه آزمون متحصرا سوالات بخش شنيداري از بلندگو پخش مي شود و داوطلبان بايد با توجه به متن سوال که از بلندگو پخش مي شود، نسبت به انتخاب يکي از 4 گزينه اي که در رابطه با سوال مربوط به اين بخش درج گرديده، اقدام و با توجه به شماره سوال مربوط در پاسخنامه، علامتگذاري نمايند.
– متن سوالات شنيداري فقط يک بار از بلندگو پخش مي شود و قابل تکرار نيست.

تاریخ اعلام نتایج و نحوه نمره دهی آزمون:

نتایج آزمون زبان TOLIMO معمولا بین ۳۰ تا ۴۰ روز پس از برگزاری آزمون آماده می شود و از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org منتشر می شود و همزمان با اعلام نتیجه از طریق سایت، نسخه ای از کارنامه به اداره پست تحویل می شود تا به نشانی اعلام شده در پروفایل داوطلبان ارسال شود.
نمره هر قسمت آزمون در مقیاس معمول محاسبه و ده برابر میانگین این نمرات به عنوان نمره کل منظور می شود. دامنه نمره کل از ۳۱۰ تا ۶۷۷ می باشد. نمره بالاتر از ۶۰۰ عالی، بین ۵۲۰ تا ۵۹۹ خوب، بین ۴۸۰ تا ۵۱۹ متوسط و کمتر از ۴۷۹ضعیف قلمداد می شود. لازم به ذکر است که بخش نوشتاری نمره جداگانه دارد و نمره آن بین ۱ الی ۶ می باشد که در کنار نمره کل در کارنامه درج می شود.

برنامه زماني برگزاری آزمون توليمو در سال 1397 به شرح ذيل است:

برنامه زماني برگزاری آزمون توليمو در سال 1397

برنامه زماني برگزاری آزمون توليمو در سال 1397

توجه:

پایان مهلت ثبت نام و ویرایش 17 روز قبل از برگزاری آزمون می‌باشد.

 

 

 

 

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
معرفی آزمون تولیمو - آزمون زبان انگلیسی پیشرفته سازمان سنجش آزمون تولیمو چیست؟ آزمون تولیمو (TOLIMO) که مخفف The Test of Language by the Iranian Measurement Organization می باشد توسط سازمان سنجش آموزش طراحی و برگزار می گردد. آزمون تولیمو یک آزمون استاندارد جهت سنجش سطح دانش زبان انگلیسی داوطلبان می باشد. محدودیت سنی در این آزمون وجود ندارد و افرادی که حداقل دارای دیپلم هستند می توانند در این آزمون شرکت کنند. همچنین محدودیت تعداد دفعات شرکت در آزمون تولیمو وجود ندارد و هر داوطلب می تواند به هر تعداد که می خواهد در…

بررسی کلی

خلاصه آزمون تولیمو چیست؟ آزمون تولیمو (TOLIMO) که مخفف The Test of Language by the Iranian Measurement Organization می باشد توسط سازمان سنجش آموزش طراحی و برگزار می گردد. آزمون تولیمو یک آزمون استاندارد جهت سنجش سطح دانش زبان انگلیسی داوطلبان می باشد.

امتیازبندی 0.11 ( 93 نظرسنجی ها)
بانک تست گرامر زبان انگلیسی
Subscribe
اطلاع از
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
.. iranzamin22.ir