iranzamin22.ir سوالات متداول داوطلبان شرکت کننده در آزمون تولیمو
خانه / آزمون تولیمو / سوالات متداول داوطلبان / سوالات متداول داوطلبان شرکت کننده در آزمون تولیمو

سوالات متداول داوطلبان شرکت کننده در آزمون تولیمو

سوالات متداول داوطلبان شرکت کننده در آزمون تولیموReviewed by زبان داک on Apr 6Rating: 5.0سوالات متداول داوطلبان شرکت کننده در آزمون تولیمودر این بخش به بررسی سوالات متداول داوطلبان شرکت کننده در آزمون تولیمو که توسط سازمان سنجش برگزار می شود می پردازیم.
سوالات متداول داوطلبان شرکت کننده در آزمون تولیمو

سوالات متداول داوطلبان شرکت کننده در آزمون تولیمو

سوالات متداول داوطلبان شرکت کننده در آزمون تولیمو

برای لغو یا انصراف آزمون چه باید کرد؟

امکان انصراف یا استرداد وجه هزینه آزمون وجود ندارد؛ لذا از ارسال درخواست انصراف از شرکت در آزمون و استرداد هزینه خودداری کنید.
چنانچه قادر به شرکت در آزمونی نیستید می توانید حداکثر تا 15 روز قبل از روز برگزاری آزمون، با مراجعه به صفحه «آزمون های من» درپروفایل خود نسبت به تغییر آزمون اقدام کنید.

برای تغییر تاریخ یا شهر آزمون چه باید کرد؟

جهت تغيير آزمون مي توانيد تا 15 روز قبل از روز برگزاري آزمون به صفحه «آزمون هاي من» در پروفايل خود مراجعه كرده و آزمون مورد نظر را ويرايش كنيد.
تذكر مهم:
1- با توجه به محدود بودن ظرفيت مراكز برگزاري، اگر ظرفيت آزموني كه قصد تغيير به آن را داريد تكميل شده باشد، سامانه اجازه تغيير نخواهد داد.
2- امكان به تاخير انداختن آزمون به آزمونهاي همان سال شمسي بلامانع است ولي انتقال به آزمون سال شمسي بعد وجود ندارد.
3- امكان جلو انداختن آزمون و تغيير تاريخ آزمون ماه هاي بعد به آزموني كه فايل ثبت نام آن بسته شده است وجود ندارد.(فايل ثبت نام 15 روز قبل از روز برگزاري آزمون بسته خواهد شد)

آيا تعداد دفعات ثبت نام در ازمون هاي توليمو داراي محدوديت است؟

محدودیتی برای تعداد دفعات شرکت در آزمون تولیمو وجود ندارد و همچنین شرکت در چند آزمون الزامی نیست.
به عبارت دیگر آزمون های تولیمو مستقل از یکدیگر هستند و نمرات کسب شده در آن ها در آزمون های دیگر تاثیری ندارد و در صورتی که داوطلب در هر یک از آزمون ها، نمره مورد نیاز خود بدست آورد می تواند در آزمون های پس از آن ثبت نام نکند.

نتايج آزمون معمولا چند روز پس از آزمون اعلام مي شود؟

نتايج آزمون معمولا بين 30 تا 40 روز پس از آزمون آماده مي شود و از طريق سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org منتشر مي شود و ضمنا همزمان با اعلام نتيجه از طريق سايت، نسخه اي از كارنامه به اداره پست تحويل مي شود تا به نشاني اعلام شده در پروفايل داوطلبان ارسال شود.
لازم به ذكر است كه نشاني مورد استفاده براي ارسال كارنامه براي هر آزمون حدودا 15 روز قبل از هر آزمون از پروفايل داوطلبان استخراج مي شود و اگر پس از اين زمان نشاني داوطلبي در پروفايل تغيير كند كارنامه به همان نشاني قبلي ارسال خواهد شد.

آيا آزمون توليمو نمره منفي دارد؟

خیر

مدارك و وسايل مجاز همراه داوطلب در روز آزمون چه مي باشد؟

داوطلبان در روز آزمون بايستي ﻛﺎرت ﺷﺮﻛﺖ در ﺟﻠﺴﻪ آزﻣﻮن، ﻛﺎرت ﻣﻠﻲ ﻳﺎ گذرنامه و نوشت افزار جهت پاسخگويي ﻫﻤﺮاه داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ. همچنين همراه داشتن وﺳﺎﻳﻞ اﺿﺎﻓﻲ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﻛﻴﻒ، ﻛﻮﻟﻪﭘﺸﺘﻲ ﻳﺎ ﺳﺎك، ﻛﺘﺎب، ﺟﺰوه، ﻣﺎﺷﻴﻦ ﺣﺴﺎب، ﺗﺒﻠﺖ، ﺗﻠﻔﻦ ﻫﻤﺮاه، ﭘﻴﺠﺮ، ﺑﻲﺳﻴﻢ، ﻳﺎدداﺷـﺖ و ﻏﻴﺮه … غيرمجاز مي باشد و فردي كه اينگونه وسايل همراه داشته باشد ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﻣﺘﺨﻠﻒ ﺗﻠﻘﻲ و ﺑﺮاﺑﺮ ﻗﺎﻧﻮن رﺳﻴﺪﮔﻲ ﺑﻪ ﺗﺨﻠﻔﺎت و ﺟﺮاﻳﻢ در آزﻣﻮنﻫﺎي ﺳﺮاﺳﺮي ﺑﺎ وي رﻓﺘﺎر ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ.

آيا مي توان با كارت شناسايي ديگري به غير از كارت ملي و گذرنامه در آزمون شركت نمود؟

خير – در صورت تخلف، داوطلب به مدت 2 تا 4 سال از شركت در آزمون هايي كه سازمان سنجش آموزش كشور برگزار كننده يا ناظر آن مي باشد مانند TOEFL ، GRE و IELTS و … محروم خواهد شد

مهلت ثبت نام اينترنتي به پايان رسيده است. آيا امكان تمديد مهلت وجود دارد؟

خیر؛ 15 روز قبل از روز آزمون ، مهلت ثبت نام به پایان می رسد و پس از اتمام مهلت ثبت نام، اطلاعات داوطلبان ثبت نام شده جهت سایر امور اجرایی آزمون در اختیار واحدهای مربوطه قرار میگیرد و به همین دلیل امکان تمدید مهلت ثبت نام وجود ندارد. از این رو خواهشمند است از مراجعه حضوری به سازمان یا ارسال درخواست به هر نحو خودداری کنید.

ظرفيت شهر انتخابي تكميل شده است. آيا امكان افزايش ظرفيت وجود دارد؟

خیر؛ با توجه به اینکه برگزاری آزمون تولیمو دارای شرایط خاصی(سیستم صوتی و ..) است، توسعه سالن برگزاری آزمون یا افزایش صندلی نیز تابع ضوابط کنترلی و کیفی مربوطه است؛ به همین دلیل در صورت تکمیل ظرفیت، امکان افزایش ظرفیت وجود ندارد. از این رو خواهشمند است از مراجعه حضوری به سازمان یا ارسال درخواست به شیوه های مختلف خودداری کنید.

چگونه از تاريخ آزمون هاي توليمو مطلع شوم؟

در صفحه اصلی سایت tolimo.sanjesh.org در منوی سمت راست، لینک برنامه زمانی آزمون ها وجود دارد که حاوی جدول تاریخ آزمون ها و شهرهایی که آزمون در آنجا برگزار می شود، می باشد.
لازم به ذکر است که در جدول مذکور، اطلاعاتی مانند هزینه آزمون، مهلت ثبت نام و … وجود دارد.

لهجه فایل صوتي كه در بخش شنيداري استفاده مي شود، چيست؟

ممكن است با لهجه بريتيش يا امريكايي باشد.

براي شركت در آزمون محدوديت سني وجود دارد؟

حداقل و حداكثر سن براي شركت در آزمون وجود ندارد و صرفا افرادي كه حداقل مدرك ديپلم داشته باشند مي توانند در آزمون شركت كنند.

آيا مي توانم در چندين آزمون و درتاريخ هاي نزديك به هم شركت كنم؟

بله؛ محدوديتي وجود ندارد.

چگونه از محل برگزاري آزمون و شماره صندلي مطلع شوم؟

پس از اتمام ثبت نام، تاریخ آزمون و شهر آزمون در بخش «آزمون های من» قابل مشاهده است و در صورتی که آزمون شما با وضعیت کامل/موفق در این صفحه نمایش داده شود، ثبت نام شما قطعی بوده و نشانی دقیق محل برگزاری آزمون و همچنین شماره صندلی حدودا 48 ساعت قبل از آزمون از طریق نرم افزار اینترنتی چاپ کارت ورود به جلسه که بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org ، بخش آزمون TOLIMO قرار میگیرد، قابل دسترس خواهد بود.

چگونه از موفقيت آميز بودن ثبت نام مطلع شوم؟

پس از اتمام ثبت نام تاریخ آزمون و شهر آزمون در بخش «آزمون های من» قابل مشاهده است و در صورتی که آزمون شما با وضعیت کامل/موفق در این صفحه نمایش داده شود، ثبت نام شما قطعی بوده و نشانی دقیق محل برگزاری آزمون و همچنین شماره صندلی حدودا 48 ساعت قبل از آزمون از طریق نرم افزار اینترنتی چاپ کارت ورود به جلسه که بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org قرار میگیرد، قابل دسترس خواهد بود.
لازم به ذکر است که برای دریافت کارت ورود به جلسه نیازی به شماره پرونده یا کدپیگیری نخواهید داشت.

چگونه شماره پرونده و كدپيگيري ثبت نام را بدست آورم؟

پس از اتمام ثبت نام تاریخ آزمون و شهر آزمون در بخش «آزمون های من» قابل مشاهده است و در صورتی که آزمون شما با وضعیت کامل/موفق در این صفحه نمایش داده شود، ثبت نام شما قطعی می باشد؛ لازم به ذکر است که شماره پرونده یا کدپیگیری برای داوطلبان صادر نمی شود. لذا برای دریافت کارت ورود به جلسه نیز، نیازی به شماره پرونده یا کدپیگیری نخواهید داشت.
لازم به ذکر است نشانی دقیق محل برگزاری آزمون و همچنین شماره صندلی حدودا 48 ساعت قبل از آزمون از طریق نرم افزار اینترنتی چاپ کارت ورود به جلسه که بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org ، بخش آزمون TOLIMO قرار میگیرد، قابل دسترس خواهد بود.

منبع: سازمان سنجش

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
بانک تست گرامر زبان انگلیسی
Subscribe
اطلاع از
2 نظرات
قدیمی ترین
جدیدترین
Inline Feedbacks
View all comments
یلدا
4 سال قبل

سلام
شروع ثبت نام از چه تاریخی هست
در سایت سنجش فقط پایان مهلت ثبت نام ذکر شده است

بهزاد
4 سال قبل
Reply to  یلدا

سلام
به حساب کاربری خود در سایت سازمان سنجش http://tolimo.sanjesh.org/register/ مراجعه کرده و به بخش ثبت نام در آزمون بروید در این بخش آزمون های فعال برای ثبت نام نمایش داده شده است.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
.. iranzamin22.ir