iranzamin22.ir سوالات متداول داوطلبان شرکت کننده در آزمون MSRT
خانه / آزمون MSRT / سوالات متداول / سوالات متداول داوطلبان شرکت کننده در آزمون MSRT

سوالات متداول داوطلبان شرکت کننده در آزمون MSRT

سوالات متداول آزمون MSRT

سوالات متداول داوطلبان شرکت کننده در آزمون MSRT

 

آزمون MSRT چیست؟

آزمون MSRT در حقیقت همان آزمون MCHE است که برگزارکننده‌ آن وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است و تمام دانشگاه‌های زیرمجموعه این وزارتخانه، دانشگاه‌های علوم پزشکی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی آن را می‌پذیرند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد آزمون این آزمون به بخش معرفی آزمون MSRT مراجعه بفرمایید.

در ادامه، به سوالات متداول آزمون MSRT که در خصوص این آزمون می تواند برای داوطلبان مطرح شود، می پردازیم.

 آزمون MSRT در سال چند بار برگزار می شود و آیا شرکت در آن محدودیت دارد؟ و در صورت عدم قبولی در یک دوره می توان در دوره بعدی شرکت نمود؟
آزمون در سال 10 بار برگزار می شود و شرکت در آزمون محدودیت ندارد و در صورت عدم قبولی در یک دوره می توان در دوره های بعدی نیز ثبت نام کرد

 شماره رهگیری (کد15 رقمی) کارنامه را از کجا می توان تهیه کرد؟
شماره رهگیری کارنامه شماره 15 رقمی می باشد که در قسمت پایین کارنامه درج شده است. نمونه کد رهگیری : http://msrt-exam.saorg.ir/Verify/111111111111111 ضمنا” کد فوق مربوط به شما نمی باشد بصورت فرضی است

 چگونه می توان با مرکز آزمون تماس برقرار کرد؟
ارتباط با مركز آزمون فقط ازطريق محیط کاربری قسمت ارسال و دريافت پيام امکان پذیر است.پيغام خود را ارسال نموده و در اسرع وقت به شما پاسخ داده خواهد شد ضمنا” با مراكز شهرستانها تماس نگيريد پاسخگويي فقط از طريق سامانه مي باشد.

 تعداد سوالات آزمون و وقت آن چند دقیقه است؟
تعداد 100 سوال می باشد: 30 سوال شنیداری (زمان پاسخگویی بعد از اتمام cd که معمولا” بین 30 تا 35 دقیقه می باشد) ، 30 سوال گرامر(زمان پاسخگویی 20 دقیقه) و 40 سوال درک مطلب (زمان پاسخگویی50 دقیقه ).ضمنا” دفترچه سوالات دو مرحله توزیع می شود بخش شنیداری جدا و در اول آزمون دفترچه بخش دوم و سوم بعد از اتمام شنیداری توزیع می گردد.

چگونه کارنامه را دریافت و به مکانهایی که این مدرک را می خواهند ارائه نمایم؟
جهت دريافت كارنامه نياز به مراجعه حضوري نمي باشد داوطلبان مي توانند بعد از دريافت كارنامه از داخل پرو فايلشان قسمت دريافت كارنامه آنرا به دانشگاهها و مراكز آموزش عالي ارائه نموده و دانشگاهها مي توانند طبق بخشنامه شماره 42/1/197899 مورخ 30/2/1393 اداره کل بورس و اعزام دانشجویان خارج با شماره باركد(15 رقمي)نمونه کد رهگیری : http://msrt-exam.saorg.ir/Verify/111111111111111 كه در انتهای كارنامه درج گرديده است از طريق سامانه آزمون زبان قسمت صحت كارنامه تائيديه نتيجه شما را مشاهده نمايند .ضمنا” داوطلبانی که از قبل کارنامه را بصورت حضوری دریافت نموده اند باید مجددا” کارنامه را از پرو فایلشان دریافت نمایند.

چگونه کارت آزمون را دریافت نمایم و زمان آن چند روز قبل از آزمون می باشد؟
کارت را باید از داخل پرو فایلتان قسمت دریافت کارت دریافت نمائید زمان دریافت سه روز مانده به آزمون می باشد(از روز سه شنبه هفته ایی که آزمون برگزار می شود ساعت 7 صبح تا 7 صبح روز برگزاری ازمون ). زمان ورود داوطلبان به جلسه آزمون از ساعت 8/15 تا 9 و ساعت شروع آزمون 9/15 صبح می باشد

انصراف از آزمون امکان پذیر می باشد؟
خیر

 نتایج آزمون چند روز بعد از برگزاری آزمون اعلام می شود ؟
نتایج یک هفته بعد از برگزاری آزمون اعلام و بعد از اعلام نتایج داوطلبان می توانند کارنامه را از پرو فایلشان قسمت دریافت کارنامه مشاهد و چاپ نمایند.

 آیا آزمون نمره منفی دارد؟
خیر اگر به یک سوال بیش از یک پاسخ داده شود برای آن سوال نمره داده نمی شود.

 هزینه آزمون و طریقه پرداخت آن به چه صورت است؟
هزینه آزمون 600000ریال(شصت هزار تومان ) و پرداخت آن بصورت آنلاین می باشد.

 مدارك و وسايل مجاز همراه داوطلب در روز آزمون چه مي باشد؟
اصل کارت ملی -کارت ورود به آزمون -دو عدد مداد مشکی نرم-خودکار- پاک کن و تراش ضمنا” آوردن هر گونه لوازم صوتی – تلفن همراه -کیف جزوه و کتاب ممنوع می باشد.

زمان ورود به محل برگزاری و شروع آزمون چه ساعتی می باشد؟
ساعت ورود از ساعت 8/15 تا 9 صبح (بعد از ساعت فوق دربهای ورودی بسته خواهد شد و به هیچ عنوان داوطلبی نمی تواند وارد محل برگزاری ازمون شود) شروع آزمون ساعت 9/15 صبح توجه : اگر در تقویم آزمون زمان برگزاری آزمون عصر اعلام شود – ساعت برگزاری آزمون ساعت 15/15 و زمان ورود به محل آزمون از ساعت 14/15 تا15 می باشد.

 اگر رمز عبور خود را فراموش نمودم چگونه دریافت نمایم؟
در صفحه اصلی شناسه کاربری که کد ملی شما می باشد را وارد نموده و بر روی آیکون بازیابی رمز عبور کلیک نمائید بعد از وارد کردن کد امنیتی رمز جدید از طریق ایمیل و تلفن همراه که در پرو فایلتان ثبت نموده اید برای شما ارسال می شود.

 منابع آزمون چیست؟
می توانید رفرنسهای آزمون تافل و همچنین کتابهای تافل لانگمن- بارنز -کیت -cbt و تستهای تافل ibt و pbtرا مطالعه کنید.

برای دانلود جدیدترین منابع این آزمون به بخش منابع آزمون MSRT مراجعه فرمایید.

نتایج MSRT چند روز بعد اعلام مي شود؟

معمولا نتایج آزمون يك هفته بعد از برگزاری آزمون توسط وزارت علوم و در سایت رسمی آنها اعلام می شود.

اعتبار اين مدرك چه مدت است  و آيا خارج از كشور نيز داراي اعتبار است؟

اين مدرك از زمان صدور، در داخل كشور به مدت 2 سال اعتبار دارد و در خارج از كشور فاقد اعتبار است.

 چگونه از قطعی بودن ثبت نام اطمینان حاصل کنیم؟
داوطلب محترم روال ثبت نام در آزمون بدین صورت است که شما در مرحله اول آزمون را رزرو و بعد از ان سامانه 12 ساعت به شما مهلت می دهد که هزینه آزمون را بصورت الکترونیکی پرداخت نمائید و شما بعد از کلیک بر روی ایکون پرداخت که بعد از رزرو نشان داده می شود شمار 16 رقمی کارت-رمز دوم – کد cvv2- تاریخ اعتبار کارت را وارد نموده و بعد از آن جدولی برای شما نشان داده می شود که در ان شماره پیگیری-شماره سفارش- شماره پذیرنده -نام پذیرنده و تائید پرداخت درج شده است در این مرحله هزینه از حساب شما کسر می گردد ولی هنوز ثبت نام نشده اید با کلیک بر روی تائید پرداخت درخواست شما به سامانه بانک ملی ارسال می شود که اگر با موفقیت بود سامانه به شما پیغام ثبت نام شما با موفقیت انجام شد و همچنین کد پی گیری ثبت نام شما را نشان می دهد که کد فوق و تاریخ آزمون در پرو فایلتان در آیکون ثبت نام آزمونهای انجام شده درج می شود در صورت خطای بانکی هزینه به حساب شما برمی گردد و دوباره باید مراحل پرداخت را انجام دهید لطفا” دقت نمائید که تمامی مراحل انجام شود.

 جریمه تخلف در آزمون چیست؟
داوطلباني كه بافرستادن فرد دیگری بجای خود و جعل مدارك هويتي سعي در گمراه نمودن مجريان آزمون نمايند و در آن شركت كنند و تخلف آنان (حتي پس از برگزاری آزمون ودريافت مدرك ) اثبات گردد، برابر مقررات برگزاري آزمون ها،به حراست و کمیته انظباطی دانشگاه محل تحصیل معرفی و مدارك مربوط به آنها باطل و از شركت در آزمون‌ به مدت 2 تا10سال محروم خواهند شد و با توجه به اينكه جعل هرگونه اسناد دولتي و استفاده از سند مجعول و شركت كردن به جاي داوطلب اصلي، برابر قانون مجازات اسلامي (تعزيرات مصوب 1375) جرم تلقي مي‌شود و مجازات كيفري به همراه خواهد داشت، اين گروه از متخلفان براي صدور احكام قضائي به مراجع قضائي معرفي مي‌گردند.

زمان ساختن پروفایل برای ثبت نام در آزمون چه زمانی است؟
پاسخ: داوطلبان می توانند برای ثبت نام در آزمون تا 16 ساعت قبل از ساعت شروع ثبت نام هر آزمون و 6 ساعت پس از ثبت نام در سامانه پرو فایل بسازند.

چگونه می توانم آزمون ثبت نام شده را به تاریخهای بعدی انتقال دهم؟
جهت تغيير تاریخ آزمون مي توانيد تا 15 روز قبل از روز برگزاري آزمون در پروفايل خود قسمت ارسال و دریافت پیام مراجعه نموده و درخواست تغییر تاریخ را ارسال نمائید. ضمنا” امكان به تاخير انداختن آزمون فقط به آزمون بعدی امکان پذیر است . توجه : تغییر تاریخ فقط تا 15 روز قبل از آزمون انجام می شود , بعد از مهلت تعیین شده به هیچ عنوان تغییراتی انجام نمی شود.

ظرفيت شهر انتخابي تكميل شده است. آيا امكان افزايش ظرفيت وجود دارد؟
خير؛ با توجه به اينكه برگزاري آزمون msrt داراي شرايط خاصي(سيستم صوتي و ..) است، توسعه سالن برگزاري آزمون يا افزايش صندلي نيز تابع ضوابط كنترلي و كيفي مربوطه است؛ به همين دليل در صورت تكميل ظرفيت، امكان افزايش ظرفيت وجود ندارد. از اين رو خواهشمند است از مراجعه حضوري خودداري نمائید.

مدرك زبان MSRT چه فرقي با MHLE دارد؟

مدرك زبان MSRT، مدرك زبان مورد تاييد وزارت علوم مي باشد و آزمون آن تقريبا هر ماه به صورت منظم برگزار مي گردد. كليه دانشگاه هاي مورد تاييد وزارت علوم و همچنين دانشگاه آزاد اسلامي، اين مدرك را حين مصاحبه دكتري معتبر مي دانند. آزمون زبان MHLE نيز توسط وزارت بهداشت سالانه حداقل 6 بار و مختص گروه علوم پزشكي برگزار مي گردد. محتواي كلي آزمون MHLE و همچنين سيستم نمره دهي آن نيز تاحدودي مشابه آزمون MSRT مي باشد. اما با توجه به اينكه گروه هدف اين آزمون داوطلبان علوم پزشكي اند، محتواي لغات و متون آزمون تقريبا در تمامي بخش ها، تخصصي اين حوزه مي باشد. با توجه به اينكه آزمون MSRT تعداد دفعات بيشتري در سال برگزار مي گردد و دانشگاه هاي علوم پزشكي اين مدرك را هم معتبر مي دانند، آزمون MSRT گاها از استقبال بيشتر شركت كنندگان برخوردار بوده است.

نمره قابل قبول MSRT براي ارائه به دانشگاه هاي مختلف حين مصاحبه دكتري چقدر است؟

بسته به دانشگاه هدف و رشته داوطلب، نمره قابل قبول جهت ارائه، تفاوت است. غالبا نمره 50، حداقل قابل قبول براي دانشگاه مي باشد.

آيا داوطلبان دانشگاه آزاد نيز مي توانند اين مدرك را به دانشگاه خود ارائه دهند؟

مدرك MSRT به عنوان يك مدرك ملي در كليه دانشگاه هاي كشور داراي اعتبار است اما با توجه به اينكه مركز آزمون دانشگاه آزاد، متولي برگزاري آزمون EPT مي باشد، ترجيح داوطلبان كنكور دكتري دانشگاه آزاد، شركت در آزمون EPT است. در صورتي كه داوطلب تصميم قاطع براي ادامه تحصيل در دانشگاه آزاد را دارد، بهتر است در آزمون EPT شركت كند. چرا كه آزمون EPT بدون آزمون شنيداري برگزار مي گردد و علاوه بر آن، نمره قابل قبول EPT، 50 مي باشد. در صورتي كه داوطلب بخواهد مدرك MSRT را به دانشگاه آزاد ارائه كند، مي بايست حداقل نمره 65 در اين آزمون كسب كرده باشد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به بخش سوالات متداول آزمون EPT مراجعه نمایید.

میزان دشواری اين آزمون چقدر است؟

تا حد زيادي مي توان آزمون MSRT را با آزمون بين المللي TOEFL PBT و TOLIMO مقايسه نمود.

 

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
بانک تست گرامر زبان انگلیسی
Subscribe
اطلاع از
2 نظرات
قدیمی ترین
جدیدترین
Inline Feedbacks
View all comments
الهه
3 سال قبل

آیا این مدرک قابل ارایه به وزارت بهداشت هم هست؟

مهدیه
3 سال قبل
Reply to  الهه

بله

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
.. iranzamin22.ir